خرید اینترنتی با مجوز معتبر و قیمت مناسب در اینترنت - هرچیزی را که می خواهید کافیست سرچ کنید.

فروشگاه خرید اینترنتی بین الملل

اندکی تفکر

آن چه امروز از آنِ شما است، يك روز به ديگري سپرده مي شود... جبران خليل جبران

دسته بندی محصولات

ایمیل خود را وارد کنید تا در کنار ما باشید

  • ثبت نام فروشنده
  • ثبت نام همكار تبليغاتي
  • رهگيري سفارش

نحوه ضدعفونی کردن هندزفری و هدفون

1395/06/22 - 17:52:53
این روزها استفاده از هدفون و هدست بسیار بسیار رایج شده است. مخصوصا در میان جوانان که بدون اینکه دیگر لازم باشد نگاه های متعجب دیگران را تحمل کنند از این وسیله بسیار کاربردی استفاده کنند.


هر روز عده زیادی را می بینیم که مثلا سعی می کنند راه های طولانی رسیدن به محل کار را با شنیدن کتاب های صوتی از بطالت نجات بدهند. یا با شنیدن یک موسیقی لایت از طریق هدفون بر روی کارهایشان تمرکز کنند. اگر یادتان باشد موسیقی پاسخی است برای « چی کار کنم که حواسم از کار پرت نشود؟»

اما از میان همین عده بسیار زیاد، کم هستند کسانی که راه و رسم تمیز نگاه داشتن هدفونشان را هم بدانند. مسئله مهمی که همیشه در موردش غفلت کرده ایم. اما چرا این مسئله مهم است؟

اولین دلیل بافت حساس درون گوش است. حالا هر چیزی که ما نمی بینیم دلیل بر این نیست که مشکل پیدا نمی کند! مشکلات شنوایی بسیاری از جمله عفونت های شایعی وجود دارند که با استفاده از هدفون آلوده خیلی امکانش بیشتر می شود.

اگر هم فرض کنیم که شما مثل مسواک، از یک هدفون شخصی استفاده می کنید که مختص خودتان است با این حال همیشه که نمی توانید سلامت آن را تضمین کنید. یک بار بگذارید توی جیب تان با انواع و اقسام موجودات فضایی آشنا می شود.

یک مورد دیگر هم زیبایی است. کلی هزینه می کنید یک هدفون خوشگل می خرید ولی بعد از یک مدت اصلا قابل نگاه کردن نیست بس که از شدت چربی بدرنگ شده است! دلیل بعدی هم کیفیت صداست. بهترین هدفون ها هم اگر تمیز نباشد تحت تاثیر کثیفی ها نمی توانند کیفیت صدای ایده آلی را به گوش شما برسانند.

اما معمولا ما بلد نیستیم از این هدفون ها درست مراقبت کنیم. به همین خاطر هم پایونییر یک هدفون قابل شستشو ساخته است که می توانید حتی آن را در ماشین لباسشویی بیاندازید! اما شخصا اگر من باشم ترجیح میدهم یاد بگیرم چطور هدفونم را تمیز کنم تا این که 60 دلار برای این هدفون بپردازم :)

با چه چیزی و چطور باید هدفون و هندزفری را تمیز کرد؟

این کار عموما خیلی ساده است. در اولین مرحله باید هدفون را از ابزاری که داریم (مثلا Ipod یا هر نوع mp3 پلیری) جدا کنیم.

شستن هدفون زیر شیر آب بهترین روش است. فرو کردنش توی محلولهای شوینده هم همینطور. آنها را تمیز تمیز می کند. ولی بعدش دیگر آن هدفون برای شما هدفون نخواهد شد.

- بعضی هدفون ها مثل بعضی محصولات اپل تکه تکه می شوند و می شود قطعات آنها را از هم جدا کرد و بعد دوباره سر هم کرد. مثلا بعضی قسمتهای سیلیکونی. آنها را اول کار جدا کنید و جدا جدا با روشی که در ادامه می گوییم تمیز کنید.

- برای شست شو به یک ماده شوینده نیاز داریم. آب گرم (و نه داغ) می تواند در کنار یک ماده شوینده نه چندان سنگین به کار ما بیاید. مثلا می توانید مایع دستشویی را رقیق کنید با آب گرم و استفاده کنید.

- برای تمیز کردن هدفون به یک پارچه نرم هم احتیاج داریم. پارچه نرمتان را پرت نکنید داخل ظرف محلول. یک گوشه از آن را کمی با شوینده مرطوب کنید و خیلی نرم بکشید روی هدفون. پارچه شما نباید موقع تمیز کردن پرز بدهد.

- بعضی قسمتهای فلزی هستند که کمی تمیز کردنشان مشکل است. برای تمیز کردن آنها از یکمسواک نرم استفاده کنید. مسواک های زیر می توانند روی آنها خش بیاندازند. تمیز کردن با مسواک می تواند گرد و غبار روی آنها را هم تمیز کنید.

- از پنبه آغشته به الکل طوری که اصلا حالت خیسی نداشته باشد، می توانید برای جاهایی که خیلی ظریف و حساس هستند استفاده کنند. اصلا آنها را خیس نکنید چون اگر آب به داخلش نفوذ کند دچار دردسر می شوید. شاید مجبور شوید از روشهای خشک کردن موبایل خیس شده استفاده کنید!

با چه چیزی و چطور باید هدفون و هندزفری را تمیز کرد؟

- iPod Earbud شما که کابل سفیدی دارد بعد از مدتی ممکن است رنگش زرد بشود. عذر می خواهم ولی به این حالت می گویند چرک مرده! معمولا اگر لیوان چای را هم سریع نشورید این رنگی می شود. برای دچار نشدن به این حالت مرتبا آن را با الکل و پنبه ضدعفونی و تمیز کنید.

سعی کردم به صورت خلاصه و بدون حاشیه تمام راه های تمیز کردن هدفون / ایرفون را بررسی کنم. با این حال ممکن است شما تجربه دیگری داشته باشید. لطفا با ما بیان کنید. همه ما نیاز داریم که بتوانیم در کنار استفاده از هدفون از دست عفونت های گوش مان هم جلوگیری کنیم.

1395/06/22 - 17:52:53
برچسب ها :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي