خرید اینترنتی با مجوز معتبر و قیمت مناسب در اینترنت - هرچیزی را که می خواهید کافیست سرچ کنید.

فروشگاه خرید اینترنتی بین الملل

اندکی تفکر

چه شادي هايي كه زير پاي انسانها سركوب شدند، زيرا بيشتر افراد به آسمان توجه دارند و آنچه را كه زير پاهايشان است ناديده مي گيرند. گوته

دسته بندی محصولات

ایمیل خود را وارد کنید تا در کنار ما باشید

  • ثبت نام فروشنده
  • ثبت نام همكار تبليغاتي
  • رهگيري سفارش

مراقب افزایش کلسترول و چربی خون باشیم

1395/10/08 - 16:19:15
افزایش کلسترول و چربی خون خطرناک است و باید کلسترول خون را کنترل کرد. از آنجا که نوع و مقدار کلسترول بدنتان اثرات مهمی بر سیستم قلبی عروقی شما دارد پس ایده بسیار خوبی است که کلسترول را به خوبی بشناسید و بدانید که چگونه می توانید سطوح کلسترول خونتان را مدیریت کنید. داشتن اطلاعات کافی شما را در جهت مراقبت بهتر از سلامت قلب و کبدتان و نیز پیشگیری از خطر ابتلاء به حملات قلبی و سکته ها ، یاری خواهد نمود.


به گزارش سایت بین الملل، اکثر کلسترول بدنتان توسط کبد شما و از چربی های اشباع رژیم غذایی تان ساخته می شوند و نیز همچنین مقداری کلسترول از طریق غذاهایی مثل: تخم مرغ، گوشت و محصولات لبنی دریافت می گردند.

کلسترول اضافی خون ممکن است در دیواره عروق شما تجمع یابند و سبب باریک شدن عروقتان گردند (پروسه ای که تحت عنوان آترو اسکلروزیس )نامیده می شود. اگر کلسترول بیش از حدی در دیواره عروق شما تجمع یابند ممکن است جریان خونتان را کاملا متوقف کند. اگر این اتفاق در درون رگی که خون را به قلب می برد رخ دهد ممکن است دچار حمله قلبی گردید و اگر این رویداد برای رگی که خون را برای مغز تامین می کند رخ دهد سبب انسداد و ممانعت از عملکرد مطلوب مغزی می گردد و لذا ممکن است که به سکته مغزی مبتلا شوید…

مردان با سنین ۳۵ سال به بالا و زنان با سنین ۴۵ سال به بالا می بایست متناوبا سطوح کلسترول خونشان را ارزیابی نمایند اینکه دقیقا هر چند وقت یکبار باید کلسترول خونتان را اندازه گیری کنید بستگی به میزان کلسترول خون و میزان ریسک فاکتورها ی موثر در ابتلاء به بیماری قلبی در شما دارد، لذا باید به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

میزان مطلوب و نامطلوب کلسترول:

سطح مطلوب کلسترول تام خون معادل با مقادیر کمتر از ۲۰۰ میلی گرم/ دسی لیتر می باشد

و سطح حاشیه ای و در مرز خطر برای کلسترول خون معادل بامقادیر بین ۲۰۰ تا ۲۳۹ میلی گرم/ دسی لیتر می باشد

و سطح خطرناک کلسترول خون معادل با مقادیر ۲۴۰ میلیگرم/دسی لیتر و بیشتر می باشد.

– اگر کلسترول خون شما در سطح مطلوب قرار دارد :

اگر سطح کلسترول خون شما کمتر از ۲۰۰ میلی گرم/دسی لیتر است خطر حمله قلبی برای شما بسیار کم است مگر اینکه سایر ریسک فاکتورهای مرتبط با حمله قلبی را داشته باشید. همچنین ایده بسیاری خوبی است که برای تدوام سلامت تان ، غذاهایی که محتوای چربی اشباع و کلسترول آنها کمتر است را بخورید و فعالیت بدنی کافی داشته باشید و نهایتا برای بررسی تغییرات احتمالی کلسترول خونتان هر ۵ سال یکبار سطوح کلسترول خونتان را اندازه گیری نمایید و اگر آقایی با سنین بالای ۴۵ سال و یا خانمی در سنین بالای ۵۵ سال هستید می بایست در دفعات بیشتری کلسترول خونتان را ارزیابی نمایید.

اگر کلسترول خونتان ۲۰۰-۲۳۹ میلی گرم/دسی لیتر است پس در محدوده حاشیه ای یا در مرز خطر واقع هستید ، البته این بدین معنا نیست که هر کسی که کلسترول خونش در محدوده بین ۲۰۰ تا ۲۳۹ باشد پس لزوما خطر ابتلاء به حمله قلبی در وی زیاد است چرا که برخی افراد مانند برخی خانمها در دوره قبل ازیائسگی شان و یا برخی مردان جوان، ریسک فاکتور دیگری برای بیماریهای قلبی ندارند و ممکن است کلسترول بالای خون آنها از مقادیر بالایی از کلسترول مطلوب (HDL) و سطوح متناسبی از کلسترول نا مطلوب (LDL ) تشکیل شده باشد .نکته مهم آن است که در مورد نتایج آزمایش کلسترول خون با پزشک معالجتان مشاوره کنید و از انها راهنمایی ها و توضیحات واضح و روشنی را بخواهید.

برای بررسی تغییرات احتمالی کلسترول خونتان می بایست آن را هر ۲ سال یکبار ارزیابی نمایید ولی اگر دیگر ریسک فاکتورهای ابتلا به حملات قلبی و سکته ها را دارید باید در دفعات بیشتری وضعیت کلسترول خونتان را ارزیابی نمایید .

ضمنا به احتمال زیاد پزشک معالج تان توصیه هایی را مبنی بر کاهش غذاهای حاوی چربی اشباع و کلسترول و شروع یک برنامه ورزشی منظم خواهد نمود تا اینکه سطوح کلسترول خونتان به سطوح زیر ۲۰۰ میلی گرم/ دسی لیتر برسد.

اگر سطوح کلسترول خونتان معادل با مقادیر ۲۴۰ و یا بیشتر می باشد پس د ر گروه پر خطر قرار دارید و معمولا خطر حمله قلبی در شما نسبت به افرادی که کلسترول خونشان مساوی و یا کمتر از ۲۰۰ میلی گرم/دسی لیتر است ، دو برابر بیشتر می باشد.

اگر کلسترول خونتان معادل با ۲۴۰ و یا بیشتر باشد پزشکتان توصیه خواهد کرد که آزمایش هایی با جزئیات بیشتر را برای تشخیص سطوح انواع مختلف چربی های خونتان انچام دهید. آزمایش ها معمولا شامل اندازه گیری لیپو پروتئین های با چگالی پایین (LDL) و لیپوپروتئین های با چگالی بالا (HDL) و تری گلیسرید می باشد .

لیپو پروتئین با چگالی کم (LDL) کلسترول نامطلوب بدن به حساب می آید چرا که مسئول تحویل کلسترول به بدن است در حالی که کلسترول با چگالی بالا (HDL) کلسترول مطلوب به شمار می آید چرا که کلسترول را از جریان خون و بدن جمع آوری می کند و به کبد می برد.

در انتها به یاد داشته باشید :

• کلسترول ماده ای ضروری است که توسط بدن تولید می شود اما در غذاها هم موجود است .
• بزرگترین عوامل خطر برای کلسترول بالا ،انتخاب شیوه زندگی ، رژیم غذایی و ورزش ، هستند که قابل اصلاح هستند.
• میزان بالای کلسترول می تواند ارثی باشد
• داشتن کلسترول بالا هیچ علائمی ندارد .
• میزان کلسترول باید هر پنج سال یک بار با آزمایش خون چک شود .
• اولین راه برای کاهش سطح کلسترول خون ، تغییر در شیوه زندگی است .
• اگر در تغییر شیوه زندگی خود ناموفق بودیدیا سطح کلسترول تان بالا هست ، داروهای کاهنده لیپید مانند استاتین ها ممکن است تجویز شود .
• سطح کلسترول بالا یکی از عوامل مهم در محاسبه خطر حمله قلبی برای فرد د ر ده سال آینده اش می باشد .

1395/10/08 - 16:19:15
برچسب ها :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي